2017 maj2
1. W najbliższy czwartek i piątek, dzień po dniu, zagramy w Kurantach koncerty żeglarskie. Bez Piotrka Bzowskiego, za to z Gretingiem (Mariuszem Traczem), który popisał się niebywałą maestrią w grze na fletach i harmonijkach na naszej płycie 2CD "Żeglarskie impresje". Mamy ponoć komplety, ale na stojąco może jakieś kilka miejsc jeszcze się znajdzie...

2. W długi weekend majowy w okolicach Zakopanego mieliśmy stosunkowo niezłą pogodę.
Stosunkowo, bo prognozy były znacznie gorsze, a w całej Polsce rzeczywiście było paskudnie. Nasz koncert, w Małym Cichym, podczas 26. Zlotu Rodzin Abstynenckich wypadł w relatywnie najcieplejszy wieczór, podczas wycieczki do Doliny Chochołowskiej było pochmurno, ale tym lepiej się maszerowało, 2 maja po południu zaświeciło piękne słoneczko i góry pokazały nam się w całej swojej urodzie, a 3 maja, podczas Mszy św. na Rusinowej Polanie, zapowiadana od rana burza zaczekała jednak aż zejdziemy z gór.
Dlatego było pięknie, nieco groźnie, lecz właśnie dlatego bardziej refleksyjnie.
2017 maj5
3. Koncert w Tucholi 26 maja br.odwołaliśmy, w porozumieniu z GOK. Przewidywana frekwencja - 50 osób, a bilety skalkulowane zostały zbyt tanio, po 15 zł. Za te pieniądze po opłaceniu ZAiKS i minimalnych kosztów wynajmu sali nie zostałoby nam prawie nic.
Zawiedzionych chętnych przepraszamy.
Wychodzi na to, że bilety na nasz koncert muszą kosztować min. 30-35 zł. To i tak chyba dobra cena za to, co dajemy w zamian. Pieśni Cohena, Okudżawy, albo Orkisza są chyba tego warte ? :-)))2017 maj1
4. Na północy kraju będzie nas jednak można posłuchać w czerwcu, i to co najmniej dwukrotnie:
- 10.06 - zagramy w żeglarskim Cekcynie, niedaleko Tucholi
- 29.06 - z wielką radością zagram już chyba 6., albo nawet 7. raz w koszalińskim Teatrze Propozycji "Dialog".

5. O południu kraju też nie zapominamy, bo przecież góry są bliskie naszym sercom. Nie darmo przecież nazywają nas w centralnej i północnej Polsce "góralami", choć tacy z nas górale, jak z krakowskich przekupek góralki!
- 17 czerwca, w Bieszczadach - firmowa impreza Kija z Woli Michowej, "Osławiony Tokaj"
- 24 czerwca, w Górach Stołowych - Przystanek Pasterka na końcu świata, Pasterskie Anioły.
* * *
Oj, czekają nas w najbliższym czasie podróże!!!
Będzie super, jeśli tylko pogoda dopisze. Jeśli nie, to... szkoda gadać.

Gdybyście chcieli spotkać się z nami gdzieś w drodze, żeby pośpiewać, posłuchać, wypić kawę, porozmawiać, albo pomilczeć, ot, tak, przy okazji, to... wkrótce będziemy niedaleko! :-)))

Paweł Orkisz, 11 maja 2017
fotografie z weekendu majowego, w okolicach Zakopanego

2017 maj3 

Poprzedni artykuł
rok
2017, rok 2016, rok 2015, rok 2014
rok 2013, rok 2012, rok 2011, rok 2010,
rok 2009