BE2012 sendek.po pm zespol1
Czytywałem do niedawna „Uważam Rze” i „Rzeczpospolitą”.
Czytuję coraz mniej... Dlaczego? – Bo tam jojczą. Bo narzekają, bo czują się bezbronni. A to jest bez sensu. Przeczytajcie np. tekst red. naczelnego, „Uważam Rze”, Pawła Lisickiego: „Nowy hołd lenny” .

Otóż red. Lisicki, z którym razem jest mi po drodze, bo obaj jesteśmy konserwatystami, chyba gdzieś ostatnio się zagubił, pogubił sensy, cel swój zatracił i sił do swojej małej walki mu brak.
Gdybyż to jeden p. Lisicki, ale ja tam zaczynam dostrzegać samych takich! Mazurek jojczy, Ziemkiewicz miauczy, Zaremba broni Mazurka, jakby nie miał już kogo, ani czego.

Otóż ci dziennikarze żyją w rzeczywistości medialnej, w której jakąś tam - autentyczną, przyznaję! – przewagę mają tzw. media lewicowe, lewackie, mainstreamowe, salonowe, jak zwał, tak zwał. Czują się zestresowani, bo ilość i nakład pism propagujących wraże nam poglądy ich przytłacza. Podobnie z telewizjami i portalami internetowymi.

O’key, w mediach główny dziś nurt to poglądy nieprzyjazne nam, konserwatystom. Na placach naszych ulic i na skrzyżowaniach naszych dróg stoją dziś wariaci i krzyczą:
- Homoseksualizm!!
- Inżynieria genetyczna!!
- Precz z rodziną i z Kościołem!!
- Mądrością naszą jest A. Michnik, i wibrator ukochanego Palikota.

BE.2012.fotki sendka.po pm zespol2No i co z tego? - Pytam poważnie: co z tego?
Co z tego, że w mediach i wśród celebrytów śmierdzi i zionie głupotą, lizusostwem i zepsuciem? Media to nie życie!!! Media to słup ogłoszeniowy. Każdy sobie znajduje taki, jaki mu odpowiada.

Życie toczy się własnym torem i każdy w swoim domu, w swojej firmie i na swoim terenie już tak łatwo ogłupić się nie da. Bo raczej każdy wie, co mu pasuje, co mu leży, co mu się podoba, a co go brzydzi...
I, oczywiście, każdy znajduje sobie drogi do tego swojego świata, niezależnie od wszystkich wrzeszczących głupków. Oni tylko robią hałas.
Starsi ludzie mają swoje moherowe berety, swój kościół i „Gościa Niedzielnego”, młodsi swojego L.U.C.’a i swoją muzykę, a ci w średnim wieku zapieprzają na okrągło, żeby uciągnąć wózek z dziećmi, pracą i niedołężnymi rodzicami.

Ja też mam swój świat i w moim świecie jest mi dobrze!
Bo dla mnie, Pawła Orkisza, ja sam jestem mainstreamem, ja sam jestem elitą, ja sam jestem dla siebie wyrocznią i jedynym wyborcą. Owszem, koledzy i przyjaciele podpowiadają mi na jaki film pójść, jaką książkę przeczytać, jaki filmik obejrzeć na youtubie, czym pokryć dach i do kogo zaprowadzić samochód do naprawy. I jestem im za to wdzięczny. Podpowiadają, ale... wybieram ja sam.

Tak wybrałem swoje ballady, muzyków, Kraków, kościół i swój dom.
Wy macie swoje żagle, konie, energetykę, elektrownie wiatrowe, wiertnictwo, Himalaje, projektowanie domów i utrzymanie terenów zielonych. To jest wasze prawdziwe życie!

Sami wybieramy swoją pracę, swój styl i środowisko, i choć nam się czasem zdaje, że – może? – mogliśmy wybrać lepiej, to przecież jednego jestem pewny. Zawsze, w każdej sytuacji ja sam wybieram.
A szum medialny? Niech sobie szumi...
Mrugnięcie

be.2012.fotki sendka.po pm nat1
Panie redaktorze Lisicki!
Niech się Pan nie przejmuje tym, co piszą Lis i Kobosko, Meller i Urban, co gadają w TVN24 i BBC, a nawet w CNN i ARD razem wziętych!
Niech się Pan nie przejmuje co wygaduje Jacek Poniedziałek i Kazimiera Szczuka. A cóż oni mogą innego powiedzieć? Ich nie przecież ma... w naszym prawdziwym świecie ich nie ma!!
Niech Pan ich nie słucha. Niech Pan, tak jak ja, ich nie czyta. Niech Pan zdmuchnie sobie sprzed oczu tę mgiełkę, którą oni tworzą.

Niech Pan otworzy sobie piwo, albo przygotuje butelkę dobrego wina, zaprosi przyjaciół.
I niech Pan im powie, że Pan sam jest dla siebie elitą i zamierza Pan żyć po swojemu.
Oni to zrozumieją i będziecie szczęśliwi!

* * *

Aha, i jeszcze takie, nietypowe zaproszenie do zjedzenia ze mną i z moimi kolegami kolacji w sobotę, 4 sierpnia, w okolicach Nowego Sącza.

plakat_brzezna.jpg

Paweł Orkisz
Kraków, 17 lipca 2012

foto:
Marek Sendek - z "Nocnego balladowania", 7 lipca 2012 w Niepołomicach

Poprzednio pisałem:
rok 2016, rok 2015, rok 2014, rok 2013,
rok 2012, rok 2011, rok 2010, rok 2009