zaborek 2011.p088
na zdjęciach: nasz koncert w  Zaborku, w salI koncertowej (dawniej: kosciół)) - maj 2011
foto: Jerzy Klasa


zaborek 2011.p079Rzadko mam okazję grywać z Jakubem Kotynią z Lublina.
Jakub znakomitym gitarzystą jest.

Problemem Jakuba jest fakt, że jest to normalny, skromny chłopak, a nie żaden "odjechany" wariat, ani paranormalny pozer.
Jakub nie ma naleciałości gwiazdorskich, nie popisuje się w życiu, ale gra tak, że nieraz mi zapierało dech w piersiach.

Nic więc dziwnego, że kiedy otrzymałem propozycję zagrania 19 maja br. w Uroczysku "Zaborek" koło Janowa Podlaskiego, pomyślałem zaraz o Jakubie.
Udało się, bo miał ten wieczór akurat wolny. Zajęć mu nie brakuje, bo uczy w szkole, grywa w różnych składach, występuje również niekiedy z żoną, która pięknie śpiewa. No i mają obecnie niemowlaka.

Moi fani mogą go posłuchać tylko na jednym nagraniu, na płycie "Dno serca", z pieśniami Leonarda Cohena, zagrał w jedynym utworze: "Gdzieś na serca dnie", takimi błądzącymi, trochę nieprzytomnymi dźwiękami. Pięknie!

To była pierwsza moja radość.
* * *zaborek 2011.p077
Drugą był wspólny wyjazd z Jurkiem Klasą, który jest znakomitym kompanem, a na dodatek kiedy on właśnie jedzie ze mną, mam pewność, że nic nie uronimy z aury miejsca, do którego zmierzamy.

Więcej nawet: Jurek zrobi takie fotografie i filmy, że po przyjeździe długo jeszcze można się zachwycać.
Jeśli nie wierzycie, zajrzyjcie do Galerii "Zaborek 2011" - to i tak tylko niewielka część fotek, jakie upolował.

* * *

Była jeszcze radość najbardziej niesamowita: sluchanie koncertu... żab, na pomoście nad stawem w Zaborku.

Żaby postanowiły zagłuszyć słowika, który śpiewał w zagajniku, a że właśnie wschodził księżyc, spędziliśmy nad tym stawem chyba ze
3 godziny...

Jurek pstryknął te żaby następnego dnia; wcale się nie kryły ze swoją wielką miłoscią. Nocą miało się wrażenie, że jest ich kilka tysięcy, bo całe powietrze wibrowało, taki był hałas!
klasa.zaborek 2011.p036


Kraków, 24 maja 2011

Poprzednio pisałem:
rok 2016, rok 2015, rok 2014, rok 2013,
rok 2012, rok 2011, rok 2010, rok 2009