Tak sobie siedzę i myślę: czy ta płyta dobra jest jako prezent na święta?
Znakomita!!!

1. Tak - bo są na niej trzy utwory ze słowem "kolęda" w tytule:
PP tylna strona
To nie znaczy, że są tam aż 3 kolędy.
Nie, bo jedna z nich, Kolęda dzikich gór, wcale kolędą nie jest. Zaczyna się od słów "W tych górach nigdy nie rodzi się Bóg...". I wcale nie myślcie, że chodzi mi w niej o jakieś konkretne góry, albo wyłącznie o góry. Pisząc ten wiersz myślałem bardziej o dzikości niektórych serc, niektórych domów i ludzi.
Pozostałe dwa ww. utwory, to jednak kolędy, choć z elementami humorystycznymi. Bardziej kolędowe są już tylko płyty typowo kolędowe!

2. Tak - bo płyta zawiera moje pieśni jasne, optymistyczne i lekko żartobliwe.
Dobierałem je tak, by po jej wysłuchaniu pozostało pragnienie, by być zawsze pogodnym i uśmiechniętym.
Tak powinno być w święta. W wielu domach jakoś tak naturalnie ludzie tacy właśnie są, bo są razem, bo się kochają...
Są jednak i takie chwile, tacy ludzie, takie domy, że o świąteczny i radosny nastrój jest trudno. Coś o tym wiem, nie tylko z opowiadań kolegów. W takich przypadkach, w takich domach i takim ludziom warto pomóc dobrą muzyką, piosenką, pieśnią, humorem, który ich przeniesie ciut dalej od smutku.
Nie upieram się, że dla nich najlepsza jest właśnie moja płyta, ale...kto wie? Przygotowywałem ją także dla takich ludzi.
PP słowo ode mnie

3. Tak - bo oprawa graficzna tej płyty, na którą składają się obrazy Zosi Śnieżko, jest wyjątkowa.
Podam tylko jeden przykład, obraz "Ocieplanie".
Przyjrzyjcie się temu obrazowi: mała dziewczynka, a może mały Pierrot robi na drutach kolejny szalik, żeby nim ogrzać drzewa, krzewy, kominy... Tu już explicite przychodzi na myśl klimat świąteczny.
paweł ocieplanie
4. Pewnie mógłbym Was dalej przekonywać, że ta płyta to znakomity prezent świąteczny, ale wiem, że - prawie jak w polityce - przekonam tylko przekonanych, a nie dotrę nigdy do wątpiących, albo niechętnych. Dlatego przedstawię Wam jeszcze jedną stronę okładki tej płyty, na której u góry zostawiłem trochę miejsca, żebyście sami wpisali tam życzenia, albo argumenty dla swoich Przyjaciół. 
PP miejsce na wpisanie życzeń
Żeby nie byli smutni, żeby nie czuli się osamotnieni, zwłaszcza w tym czasie, kiedy dla wszystkich ludzi rodzi się Nowa Nadzieja!

Paweł Orkisz
20 listopada 2021

Poprzedni artykuł
rok 2021
rok 2020, rok 2019, rok 2018rok 2017rok 2016rok 2015 
rok 2014, rok 2013rok 2012rok 2011rok 2010rok 2009