W 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zagramy w Krakowie koncert wyjątkowy:
KOMENTARZ współczesny
wg autorskich piosenek ze stanu wojennego
zespół:
Piotr Bzowski - gitara, Zygmunt Golonka - piano, Robert Klepacz - bas
Gwarek 13.12.2019
Na początku lat 80. pisałem piosenki antytotalitarne, typowe protestsongi i piosenki dodające optymizmu. Nagrana podziemnie kaseta pt. "Komentarz", później przerobiona na CD, do dziś ma swoich absolutnie wiernych słuchaczy, którzy znają z niej prawie każde słowo. 

Jednak nie zamierzam w tym roku zapraszać do wysłuchania tamtych, starych pieśni i piosenek. Przedstawię nową, współczesną wersję swojego "Komentarza" do wydarzeń aktualnych, takich jak: wojna polsko-polska, słabości demokracji, zalewający nas chłam, bylejakość postaw, brak autorytetów i narastająca irytacja.
Słowem: koncert dla ludzi myślących, szukających odpowiedzi na pytanie: - Cholera, co z tym naszym światem się dzieje? Dokąd on zmierza?
Koncert - oczywiście - dla moich wiernych fanów. Bądź co bądź, rzadko teraz mówię własnym głosem. Częściej przedstawiam Wam pieśni Cohena, Okudżawy, Wysockiego i in.
Może zechcecie posłuchać co ja mam do powiedzenia, wykrzyczenia, wyśmiania...

Będzie to także okazja do sprawdzenia czy w moich dawnych pieśniach pozostał na dnie ów "świetlisty dyjament", ponadczasowa prawda, źródło optymizmu i dobrego samopoczucia? A może tylko uśmiechu i dobrej zabawy?
* * *
Można bilety nabywać w sieci (25 zł), ale możecie także u mnie (dla fanów taniej!! - kontakt mailowy).
W dniu koncertu, przed wejściem 35 zł. |
Zapraszamy.

Paweł Orkisz
4.12.2019
foto do plakatu: Piotr Siwek 

Poprzedni artykuł
rok 2019, rok 2018rok 2017rok 2016rok 2015rok 2014 
rok 2013rok 2012rok 2011rok 2010rok 2009