Moi Drodzy,
Z radością informuję, że w tym roku odbędzie się 9. edycja naszego festiwalu "Ballads of Europe".
Będzie skromna, skromniejsza niż zwykle, bo dwudniowa, ale będzie. W nowym miejscu, organizowana z nowym Partnerem, z nowymi zasadami, bo np. wejście na koncerty będzie darmowe. Miało nie być, bo trochę brakuje mi ostatnimi czasy ochoty, sił, mozliwości. Ale jest, szczerze mówiąc, dzięki namowom dyrektora NCK, Zbyszka Grzyba.
Wy cieszcie się zaproszeniem tegorocznym, a my już myślimy o roku przyszłym...
Dla przypomnienia: filmowy skrót z nocnego balladowania w roku 2012 - tutaj (autor: Piotr Czapkiewicz). I cała piosenka, z nocnego balladowania w 2011 roku. "Rzeka" - Wojtka Jarocińskiego z Wolnej Grupy Bukowina (TV TeTka).

plakat BE 2014

Obiecałem Wam jakąś relację z naszych wakacyjnych wyjazdów.
Z radością spełniam tę obietnicę, dzięki pracy p. Agaty Kruczek z Wrocławia, bowiem pp. Kruczkowie wraz z dziećmi wzięli udział w obydwu naszych koncertach w Kotlinie Kłodzkiej. Pan Piotr zajmował się dziećmi, a p. Agata filmowała i fotografowała.
Razem z Piotrem Bzowskim - dziękujemy!!

fotki       filmiki

Co dodać? Zaskoczyła mnie swoją popularnością impreza "Wołodia pod Szczelińcem", zorganizowana w tym roku po raz czwarty przez Janusza Kasprowicza z Wrocławia, lidera grupy Project Wołodia. Tzn. zorganizowana przez miejscowych, pod artystycznym kierownictwem Janusza. Gajów to maleńka miejscowość koło Radkowa, w Górach Stołowych. Jest tam bodajże 17 domów, jest sołectwo z p. Zofią i... są cudowne krajobrazy. W drugiej połowie lipca jest tam zielono-złoto. W tym Gajowie impreza gromadzi na dużej i doskonale przygotowanej łące ok. 500-600 osób. Skąd ci ludzie zjeżdżają, dalibóg, nie wiem. Ale są, bawią się, cieszą, doskonale oddają emocje. To był piękny wieczór!!!
A dzień później - Villa Elise w Stroniu Śląskim, to zupełnie inny świat, inna bajka. Super standard i miejscowa elita, ale atmosfera znowu wspaniała. Gorące przyjęcie i fajne nasze zgranie z Bzykiem. Posłuchajcie tego i popatrzcie jak fajnie sie bawimy! Czego chcieć więcej??

Chyba tylko kolejnych takich zaproszeń!

Paweł Orkisz, 1 sierpnia 2014

Poprzedni artykuł

rok 2014rok 2013, rok 2012,  
rok 2011rok 2010, rok 2009