Z radością informuję, ze nowa płyta już się ukazała. Wczoraj w Kurantach sprzedaliśmy pierwsze egzemplarze. Więcej o płycie w zakładce "Piosenki - Płyty" (obok, po lewej). Sa tam też teksty wszystkich pieśni.
* * *
Zbliża się 35. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Po raz pierwszy świętować ją będę w Warszawie, podczas centralnych uroczystości organizowanych orzez Stowarzyszenie "13 Grudnia" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Razem z moimi muzycznymi Przyjaciółmi: Piotrem, Jarkiem i Robertem.
zaproszenie 13 grudnia str1 m
To czarna data w historii Polski i chociaż nie było wtedy tak źle, jak może mogło być, to przecież dla prawie każdego z nas to był początek traumy, cierpień i nieszczęść. Przeżyliśmy to, podnieśliśmy się z kolan i wstaliśmy jeszcze silniejsi niż jesienią 1981. Zwarci, mocni, nieugięci. Tak to widzę.
Dlatego zaśpiewam mocne piosenki, pełne wiary i siły.
- Pieśń o młodych orłach
- Do człowieka w mundurze
- Ostatnia szychta w KWK "Piast"
- Głodni pokoju (Piosenka o ptakach)
- i być może jeszcze "Życzenia dla internowanych"
zaproszenie 13 grudnia str2 m
Nie ma w tym zaproszeniu ani słowa o wykonawcach. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Pewnie nie my, artyści, jesteśmy w tym momencie najważniejsi. Może w ogóle jesteśmy w życiu tylko kwiatkiem do kożucha. W tym przypadku czarnego.

Ale to ważna data również dla mnie, dla mojego artystycznego i ludzkiego rozwoju. To właśnie wtedy napisałem najpiękniejsze moje piosenki.
Cieszę się, że mnie o uświetnienie tego koncertu poproszono.
* * *
Nad nami ks s1
A nowa płyta jest piekna!!
Oto pierwsza strona wewnętrznej książeczki.

Paweł Orkisz, 5 grudnia 2016
projekt: Maciej Ziembla

Poprzedni artykuł

rok 2016, rok 2015, rok 2014,
rok 2013, rok 2012, rok 2011,
rok 2010, rok 2009