qubus niebieski po
Niezwykle piękne zdjęcia zrobiono nam podczas konferencji SEP 2013, organizowanej w Krakowie, w dniu 19 lutego br, przez środowisko krakowskiej AGH. Sala konferencyjna hotelu Qubus rzadko pewnie wygląda tak niesamowicie. Tym razem rozświetlały ją piękne, naprawdę wysmakowane światła i nasza muzyka. 

Najdziwniejsze jest to, że ja, stojąc przy mikrofonie tego wcale nie zauważyłem. Światła jak światła… kolorowe – pomyślałem. No i szkoda. Bo koncert był miły, fajny, znakomity, odprężający, ale mógł być… inny. Zupełnie inny. Bardziej niezwykły, niesamowity, magiczny, mogliśmy włączyć więcej autorskich pieśni, więcej galaktycznej muzyki… My naprawdę umiemy wyczarować różne nastroje…
Gdybym tylko odwrócił się do tyłu!! Gdybym zobaczył te wszystkie cuda, które wyczarował ktoś operujący tego wieczoru światłem! Nawet nie znam jego nazwiska, ale to Artysta.

Obejrzyjcie sobie te zdjęcia. Notabene jeśli kliknąć na dowolne zdjęcie, które ja zamieszczam na tej swojej witrynie, w tych moich felietonach, które dla Was piszę, to automatycznie zdjęcia się otwierają w powiększeniu i można się rozkoszować artyzmem fotografika.
qubus niebieski zespol

* * *
Dziś zresztą te zdjęcia szczególnie do mnie przemawiają, bo jestem podekscytowany podróżą,
w którą ruszam w najbliższy czwartek, nocą. Do Ziemi Świętej. Do Izraela.
Na pewno każdy chrześcijanin marzy o tym, żeby, choćby na krótko, zobaczyć tę krainę, ten kraj, który Jezus dotykał stopami, spojrzeć w to samo niebo, odetchnąć tym samym powietrzem. Ja tam będę tylko trzy dni, ale przez trzy dni na pewno napatrzę się, dotknę, poczuję… (Może także coś uproszę, wymodlę…)
Czuję się wręcz niebiańsko!
qubus po 

Kilkoro z Was usiłowało mi wmówić, że to mało, że przez trzy dni niczego nie da się porządnie zobaczyć i przeżyć. No to – z pewną, nieukrywaną satysfakcją to publikuję – postudiujcie sobie program naszej wycieczki/pielgrzymki.
Dzień 1

KRAKÓW – TEL AWIW - JEROZOLIMA - BETLEJEM

Zbiórka na lotnisku Balice ok. godz. 21:30, odprawa, wylot samolotem ok. godz. 0:20 . Przylot do Tel Awiwu ok. godz.05.00 czasu miejscowego (lot ok. 3 godz. 45 min.).Przejazd autokarami do hotelu. Zakwaterowanie.
Zwiedzanie Jerozolimy: Góra Oliwna, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Z tarasu widokowego zobaczymy: Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego. Zobaczymy także wewnątrz Kościół Pater Noster - gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Miejsce Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Przejazd do starej Jerozolimy. Zobaczymy Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego. Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec.

Przejazd do Betlejem. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia.

Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

 

Dzień 2

JERYCHO – YARDENIT - KAFARNAUM – TYBERIADA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerycha, najstarszego miasta świata. Następnie przejazd do Yardenitu, symbolicznego miejsca chrztu Jezusa.
Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Lśniące szmaragdowo jezioro jest jednym z najbardziej malowniczych w Izraelu. Lustro wody znajduje się 210 m. poniżej poziomu Morza Śródziemnego. Lunch, podczas którego spróbujemy ryby św. Piotra.

Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanejna ruinach tej, w której nauczał Jezus. W Kafaranum mieszkał apostoł Piotr, od którego imienia nazwano najbardziej znaną galilejską rybę. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Msza Święta.
Wieczorem przejazd do hotelu w Tyberiadzie naobiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

KANA GALILEJSKA – NAZARET – HAJFA CEZAREA NADMORSKA – TEL AVIV

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki posadzkowej. Msza Święta.

Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii.
Przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy (bez wejścia do środka) m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy także kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem.
Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Następnie przejazd do Tel Awiwu.
Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Około godziny 17:30 odprawa bezpieczeństwa i bagażowa, następnie paszportowa. Wylot do Polski. Przylot na lotnisko Balice ok. godziny 00:00 dnia 04.03.2013 r. Zakończenie pielgrzymki.
* * *

A po powrocie zaśpiewam Wam:
- w Warszawie pieśni Wołodii Wysockiego (wtorek, 5 marca),
- w Krakowie "Ballady o Kobietach" (w NCK, w środę, 6 marca)
i wtedy dopiero pewnie odetchnę :-))))

Pamiętajmy o sobie nawzajem przez te najbliższe kilka dni. Ja obiecuję...

qubus usmiechniety po 

Kraków, 26 lutego 2013
foto:  SEP 2013

Poprzednio pisałem:
rok 2013
rok 2012, rok 2011, rok 2010, rok 2009